Sennik online zawiera 172 znaczenia

Sennik pies

Sennik Pies

Tłumaczenie snu pies. Sen pies. W naszej kulturze za powszechne uważa się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest to całkiem słuszna opinia, ponieważ jako zwierzę domowe pies przywiązuje się do swojego właściciela i jest poniekąd traktowany jako członek rodziny. Pies widziany we śnie, w zależności od sytuacji może mieć znaczenie ostrzegawcze lub informować nas o wydarzeniach jakie nastąpią w przyszłości. Sennik pies tak jak przyjaciel informuje nas i ostrzega o tym co wydarzy się w najbliższym czasie. Pies rzadko pojawia się we śnie jako nasz sprzymierzeniec. Najczęściej występuje w roli czegoś złego, co nas goni, gryzie, prześladuje. Pies we śnie symbolizuje wierność oraz ostrzeżenie przed zbliżającym się zagrożeniem. Negatywnie oznacza utratę kontroli; nadmierny popęd seksualny lub nieuzasadniony gniew wobec jakiejś osoby. Symbolizuje osobę wierną, uczciwą i zaufaną. Według senników zapowiada szczęśliwą przyjaźń, która może trwać przez długi czas. Czasem sen pozwala nam zrozumieć, że nawet mimo beznadziejnej sytuacji możemy liczyć na czyjąś pomoc. Jeżeli podczas spotkania z psem odczuwamy zagrożenie, to taki sen może dla nas oznaczać komplikacje rodzinne i kłótnie. Pies już od dawnych starożytnych czasów był symbolem wiernej i prawdziwej przyjaźni. Gdy śnisz, że masz psa, jest to znak, że niebawem nawiążesz nową, długoletnią przyjaźń. Pies to najstarsze zwierzę udomowione przez człowieka, od pradawnych czasów dawał powód do złożonych, często sprzecznych interpretacji symbolicznych. W wielu kulturach pozostaje w związku ze śmiercią i strzeże królestwa zmarłych, jest przewodnikiem dusz, czyli pośrednikiem między światem zmarłych a światem żywych, również bogowie wieloznacznych, nocnych i ciemnych sfer pojawiają się niekiedy w postaci psa. Przypisywana psu mądrość w wielu kulturach czyni zeń przodka cywilizacji i dawcę ognia, z drugiej strony wielka siła seksualna obserwowana u psów powiązała je z symboliką przodków i rodziców ludzi. Jeszcze dziś przysłowiowa wierność psa czyni zeń szeroko rozpowszechniony symbol wierności i mitycznego pomocnika, obrońcę kobiet, dzieci, szeroko pojmowanej obrony rodziny. W sztuce pies ma charakter ambiwalentny, i może być symbolem zawiści, gniewu, pokusy zła, jednakże może też symbolizować wiarę i wierność. Biały pies oznacza często dobroć i pobożność osoby, u której stóp jest przedstawiony, jest też symbolem dobrego wiernego małżeństwa. W naszej sennej rzeczywistości psy są strażnikami i obrońcami naszych uczuć i instynktów. Psy postępują instynktownie i nie zatraciły w pełni swoich dzikich instynktów czym stają się symbolem głębokich rejonów naszej pierwotnej podświadomości, wiec widziany we śnie pies może być przewodnikiem i wskazywać nam właściwą drogę i wyjście z trudnej dla nas sytuacji. Jednak sfora psów we śnie oznacza czyny nad którymi nie panujemy bo poddajemy się woli innych wyżej od nas sytuowanych w stadzie psów.

Znaczenie snu pies

Przyjacielski pies

zdobędziesz nowych przyjaciół, ktoś udaje przed tobą dobrego, by twoim kosztem zrealizować swoje plany, twoje plany nie dojdą do skutku, wierny, prawdziwy przyjaciel.

Zabawa z psem

sen wróży radosne chwile, wszelkie problemy i kłopoty przestana mieć dla ciebie takie znaczenie, sielanka i radość domowego ogniska.

Spacer z psem

pomyślny sen, będzie ci sprzyjać szczęście oraz spełnią się twoje marzenia.

Głaskać psa

sen wróży że wkrótce czeka cię spotkanie w gronie bliskich i zaufanych ludzi.

Biały pies

posiadasz dużo przyjaciół, na których można liczyć w każdej sytuacji, jest to dla ciebie zapowiedź nawiązania jakiejś miłej znajomości, poznasz miłych ludzi.

Czarny pies

ktoś ma wobec ciebie nieszczere intencje, jest to znak, że wkrótce twój przyjaciel w jakiś sposób cię zdradzi, ktoś bliski będzie działał na twoją niekorzyść.

Pies myśliwski

ciężka praca przyniesie ci owoce, okoliczności będą ci sprzyjały i zdobędziesz przy tym ciekawe doświadczenie.

Pies goniący kota

wkrótce otrzymasz nieoczekiwaną ofertę, która spowoduje wielką radość.

Pies na łańcuchu

ktoś ma wobec ciebie złe zamiary, możesz zarówno mieć ukrytych wrogów, jak i być wykorzystywanym przez inną osobę, strzeż się złodziei.

Szczekanie psów

duże kłopoty, złe wieści, bądź ostrożny, groźnie ostrzeżenie przed obcymi.

Wycie psa

sen ostrzega nas przed nadchodzącymi kłopotami, grozi ci niebezpieczeństwo, znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia.

Bezpański pies

ten sen jest ostrzeżeniem, że twój przyjaciel jest znajduje się teraz w bardzo ciężkiej sytuacji. nie zwraca się jednak do ciebie z prośbą o pomoc tylko dlatego, że nie chce obciążać cię swoimi problemami.

Chudy i brudny pies

złe wieści, może to być zapowiedź kłopotów finansowych lub choroby w rodzinie.

Głodny pies

choroba lub kryzys finansowy.

Agresywny pies

napięta sytuacja, awantura, kłótnia, twój przyjaciel w niebezpieczeństwie.

Być ugryzionym przez psa

musisz być ostrożny w kontaktach z innymi, ktoś może mieć wobec ciebie złe zamiary, kłótnia w rodzinie lub wśród znajomych, uważaj na majątek lub pieniądze ponieważ to one mogą być punktem zapalnym, powinieneś w najbliższym czasie zachować ostrożność.

Zabić psa

z własnej winy wplączesz się w srogie kłopoty, zrezygnujesz z czegoś, co do tej pory dawało ci poczucie bezpieczeństwa.

Wściekły pies

ktoś obgaduje cię za plecami, możliwe również sprzeczki, oznacza to, że odczuwasz niewytłumaczalny lęk, mimo iż nie masz do tego powodu, masz w sobie lęk, ale nie umiesz określić jego źródła, błędnie kogoś ocenisz.

Walki psów

kłótnia w rodzinie spowodowana sprawami finansowymi.

Wyścigi psów

spotkaj się ze znajomymi bez spożywania przy tym alkoholu, a bardzo ci się to opłaci.

Czerwony pies

symbolizuje nasz popęd, niezaspokojoną potrzebę miłości i frustrację z tym związaną.

Psy gryzące się

wewnętrzny konflikt, którego podłoże tkwi gdzieś głęboko w nas, konflikt który przekłada się na nasze relacje w świecie wewnętrznym, unikaj ważnych spotkań i decydujących rozmów to nie czas na ryzyko, kłótnia w rodzinie.

Martwy pies

wokół ciebie jest wiele nieżyczliwych ci ludzi.

Psia buda

możliwe, że stoczysz się, bankructwo lub degradacja.

Szukać zaginionego

na jaw gorzka prawda ukrywana od dawna, nie masz na to wpływu.

Głaskać psa po brzuchu

w jakieś sytuacji wykazujesz ogromne zaufanie do drugiej osoby.

Rzucać psy jedzenie

uważaj na ludzi wrogo do ciebie nastawionych, będą próbować tobą manipulować.

Pies goniący swój ogon

twoje działania okażą się bezowocne.

Szczuć kogoś psem

odczujesz skutki złośliwości ludzkiej, ludzie mogą cię nie szanować.

Pies sam się gryzie

nie daj się zwieść pozorom i nie wierz w plotki, mogą one zrujnować twoje zamierzenia.

Pies jedzący węża

bliski przyjaciel pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Ubierać go w psie ubrania

próbujesz przed kimś ukryć własne wady lub problemu, najlepiej porozmawiać o tym z przyjacielem.

Pies o dwóch głowach

zachowanie czujność, a unikniesz kłopotów.

Sennik znaczenia snów

Sennik Agresja

Agresja

Agresja we śnie symbolizuje przeszkody, które mogą pojawić się na Twojej drodze. Agresję możemy określić, jako zachowanie mogące wyrządzić komuś krzywdę - zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Jeśli w trakcie snu to my jesteśmy osobą agresywną, wówczas może być to odzwierciedlenie naszej niecierpliwoś ...

Sennik Agrest

Agrest

Owoce agrestu we śnie mogą zapowiadać trudności w związku miłosnym. Owoc ten symbolizuje zarówno nieprzyjaznego małżonka, jak i spełnienie marzeń. Więc po trudnym okresie na pewno nadejdą radosne chwile. Może zapowiadać kłótnie w związku miłosnym. Agrest w snach kobiety symbolizuje według senników s ...

Sennik Akacja

Akacja

Jeżeli we śnie pojawia się akacja zwiastuje to najczęściej szczęście i spełnienie marzeń. Widok akacji oznacza duże powodzenie w sprawach finansowych, jednak w sprawach uczuć może oznaczać zastój. Sen o jednej lub kilku akacjach jest oznaką istnienia czystej miłości i lojalnej sympatii. Jeśli siedzi ...

Sennik Akademik

Akademik

Akademik pojawiający się we śnie jest znakiem że do niektórych spraw możesz podchodzić zbyt lekkomyślnie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ponieważ zwrot akcji przekroczy Twoje najśmielsze oczekiwania. Jeżeli w Twoim śnie pojawia się akademik, możliwe, że zbyt lekkomyślnie podchodzisz do ...

Sennik Akceptacja

Akceptacja

Jeżeli w naszym śnie pojawia się motyw akceptacji zwiastuje to zmiany które będą zachodzić w naszym życiu. Jeżeli akceptujemy we śnie czyjąś propozycję, to w rzeczywistości efekt będzie odwrotny. Sen ten ostrzega nas abyśmy nie dali się zmanipulować drugiej osobie. Akceptacja zachowania i poglądów o ...

Czym jest sennik online?

Senniki internetowe próbują tłumaczyć podstawowe znaczenie snów występujące w snach, jednak dokonana na ich podstawie interpretacja musi być powiązana z ogólną sytuacją śniącego i każdy sen należy interpretować oddzielnie. Nie ma jednoznacznej recepty, jak należy odczytywać poszczególne symbole. Pierwsze wyjaśnienia znaczenia snów przekazywane były ustnie z pokolenia na pokolenie. Kolejne zaczęto spisywać, potem drukować i wydawać. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stały się tak popularne, że forma książkowa przestała wystarczać. Ludzie zaczęli tworzyć senniki internetowe i pisać blogi poświęcone snom i interpretacjom znaczenia snów. Tworzenie sennika online to proces trwający od kilku do kilkudziesięciu lat. Czas, w jakim powstaje sennik online, zależy głównie od tego, czy jest tworzony na podstawie innego sennika czy zupełnie od początku.